Fennuş nedir ?

Gulusen

Global Mod
Global Mod
FennuA, kamusal alanda ekonomi ve sosyal durumlarAn iyileAtirilmesi iAin bir strateji olarak kullanAlan bir yaklaAAmdAr. Bir A14lkede ya da bAlgede fennuA, toplumsal deAiAimin ve geliAimin arkasAndaki en temel dinamikleri saptamak iAin kullanAlan bir araAtAr. FennuA, A14lkelerin kalkAnma ve geliAme stratejisi olarak kullanAlAr ve yerel otoritelerin, Azel sektArA14n ve sivil toplumun katAlAmAyla kamu politikalarAnAn deAiAtirilmesi, yAnetim, denetim ve katAlAmcA yAnetim sA14recini iyileAtirmek iAin bir araca dAnA14AtA14rA14lA14r.

FennuAun AmacA

FennuA, A14lkelerin kalkAnma ve geliAme stratejilerinin Anemli bir parAasAdAr. FennuA, kamu politikalarAnAn deAiAtirilmesi, yAnetim, denetim ve katAlAmcA yAnetim sA14recini iyileAtirmek iAin bir araca dAnA14AtA14rA14lA14r. FennuAun temel amacA, toplumda eAitlik saAlamak ve kamusal alanda sosyal ve ekonomik refahA artArmaktAr. FennuA, bir A14lkenin yaAam ve AalAAma koAullarAnAn iyileAtirilmesi ve Azellikle de kalkAnmasAna katkAda bulunmak iAin kullanAlan bir araAtAr.

FennuAun UygulanmasA

FennuA, bir A14lkede ya da bAlgede kamusal alanda sosyal ve ekonomik refahA artArmak iAin kullanAlan bir araAtAr. FennuAun uygulanmasA, A14lke hA14kA14metleri tarafAndan kamu politikalarAnAn deAiAtirilmesi sA14recini iyileAtirmek iAin Anemli bir unsurdur. FennuAun uygulanmasA, Azel sektArA14n ve sivil toplum kuruluAlarAnAn katAlAmAyla ortaya konan kamu politikalarAnAn etkili bir Aekilde deAerlendirilmesini ve kalkAnma ve geliAme stratejilerinin geliAtirilmesini gerektirir. FennuAun uygulanmasA, Anemli olanaklarAn paylaAAmAnA ve eAitliAi saAlamak amacAyla kamu politikalarAnAn geliAtirilmesini saAlamak iAin Anemlidir.

FennuAun FaydalarA

FennuA, kamusal alanda ekonomi ve sosyal durumlarAn iyileAtirilmesi iAin bir strateji olarak kullanAlan bir yaklaAAmdAr.