Havas karşıtı ne demek ?

Gulusen

Global Mod
Global Mod
Havas karst, hava kosullarnn etkisi ile olusan zararl sonuclar onlemek icin tasarlanan onlemleri ifade eder. Kullanlan onlemler, hava kosullarnn etkisinden korunmak amacyla, cesitli yontemler kullanlarak gerceklestirilir. Bu yontemler arasnda, havay kontrol altna almak, uygun kosullarda uretim veya koruma saglamak gibi onlemler saylabilir.

Hava Kosullarnn Etkisi

Hava kosullarnn etkisi, her seyden once uretim veya korunma amacyla yaplan faaliyetleri etkileyebilir. Ornegin, hava scaklgnn yuksek olmas, uretim islemlerini etkileyebilir. Ayn sekilde, hava neminin dusuk olmas, korunma amacyla uygulanan onlemleri etkileyebilir.

Havay Kontrol Altna Alma

Havay kontrol altna alma, hava kosullarnn zararl etkilerinden korunmak amacyla kullanlan en eski ve en yaygn onlemlerden biridir. Bu yontem, hava kosullarnn etkilerini azaltmak veya ortadan kaldrmak icin kullanlan bir takm onlemleri icerir. Ornegin, hava scaklgnn yuksek olmas durumunda, bu scaklgn etkilerini ortadan kaldrmak icin klima kullanlabilir. Ayn sekilde, havann nem orannn dusuk olmas durumunda, bu etkileri ortadan kaldrmak icin nemlendirici kullanlabilir.

Uygun Kosullarda Uretim veya Koruma Saglama

Uygun kosullarda uretim veya koruma saglama, hava kosullarnn etkilerinden korunmak amacyla kullanlan diger onlemlerden biridir. Bu tur onlemler, uretim veya koruma amacyla kullanlan tesislerin hava kosullarnn etkilerinden korunmasn saglamak amacyla tasarlanr. Bu tur onlemler arasnda, hava scaklgnn yuksek olmas durumunda, havay izole eden kapal uretim tesisleri kullanlabilir. Ayn sekilde, hava neminin dusuk olmas durumunda, havay nemlendirme sistemleri kullanlabilir.

Sonuc

Havas karst, hava kosullarnn etkisi ile olusan zararl sonuclar onlemek amacyla tasarlanan onlemleri ifade eder.