Pan-Amerikan otoyolunu kapatmak için reşit olmayanları kullanan Cauca Hükümeti yetkililerini soruşturuyorlar

Nessie

New member
İddia edilen eksiklikler nedeniyle öğretim kadrosunun oluşturulması ve reşit olmayan öğrencilerin Pan-Amerikan Otoyolunu kapatmak için sömürülmesi olasılığıBaşsavcılık, Cauca Hükümeti Eğitim Sekreterliği'nin kimliği belirsiz görevlileri hakkında ön soruşturma başlattı.

Soruşturmayı 24 Mayıs'ta bildiren kontrol kuruluşuna göre, olası usulsüz davranışı doğrulamak ve bunun teşkil edip etmediğini belirlemek için zaten test yapılması talimatı verilmişti. Disiplin suçu veya sorumluluktan muaf tutulma nedeni kapsamında işlem yapılmışsa.

Öğretmenlik pozisyonları konusunda Kamu Bakanlığı, ilk soruşturmanın Başsavcılık ile edinilen gerekliliklerin ve taahhütlerin olası ihmaller ve/veya hakkında bilgi gönderilmesiyle ilgili ihmal iddiası üzerine olduğunu belirtti. idari ve geçici kariyerlerdeki transferler ve atamalar nedeniyle öğretim kadrosunun oluşturulması sürecindeki gecikmeler.

“Kontrol kuruluşu, eğitim altyapısı çalışmalarındaki gecikmelerin yarattığı sıkıntılara ek olarak, bu sorunun, etkilenen eğitim kurumlarının, reşit olmayan öğrencilerin varlığı ve katılımıyla Pan-Amerikan otoyolunu kapatma kararı almasına yol açıp açmayacağını doğruluyor. , dolayısıyla eğitim haklarını ve kişisel bütünlüklerini etkiliyor”, kuruluşun bir basın açıklamasında yer alıyor.

Ve reşit olmayanlar meselesiyle ilgili olarak Başsavcılık, bu yıl şu ana kadar, Piendamó (1), Patía (2), Santander de Quilichao (2), Caldono (1) ve Mondomo kasabasındaki (1) yedi eğitim kurumundan küçük öğrenciler “Pan ablukalarına sürekli olarak katılmak için araçsallaştırılacaklardı” -Amerikan Otoyolu, sözde fiili yöntemlerin uygulanması yoluyla, tekrar tekrar çoğunluğun temel haklarını etkiliyor.”

Kuruma gönderilen şikayete göre, Öğrenci topluluğunun bir parçası olan çocuklar, gençler ve ergenler 10 kez ablukalara neden oldu yola çıktıktan sonra “(…) ses ekipmanlarıyla ve yolu kapatmak gibi bu şiddet eylemlerinin kullanıcılara yol açtığı etkiler karşısında tembellik sınırında bir 'recocha' oyununun ortasında (…)” .

[email protected]
X'te: @JusticiaET