Savcının duruşmasında Villarreal, Álvaro Uribe'nin sözlerine saygı gösterilmesini talep etti

Nessie

New member
Neredeyse duruşmanın sonuna doğru, eski başkan Álvaro Uribe bu Cuma günü resmi olarak rüşvet, tanık tahrifatı ve usule ilişkin sahtekarlık iddialarıyla suçlandı Savcı Gilberto Villarreal Eski devlet başkanının bu hafta yaptığı açıklamalara ilişkin bir açıklama yapmak üzere söz aldı.

(Okuyabilirsiniz: Özel: 'La Gata'nın oğlu ile bir grup kiralık katilin ona saldırdığı Barranquilla'daki klinik arasındaki bağlantı)

Savcının müdahalesi üzerine, Yargıç Sandra Liliana Heredia önerdiği sürecin geçersizliğini zaten reddetmişti Jaime Granadoseski başkanın avukatı; ve Iván Cepeda, Eduardo Montealegre, Deyanira Gómez ve Jorge Perdomo'nun kurbanları olduğu belirtildi.

Bu bittikten sonra Villarreal, şu sözlerle yargılamaya müdahale etti: “Bu davada Savcılık, sanık Uribe Vélez'in sorumsuz açıklamalarından mağdur olmuştur.Savcılık delegesi, kendisini mağdur olarak gösteren eski bir başsavcının gölgesi olarak gösterildiğinden, bu sosyal ağdan pervasızca faydalanıyorlar ve kanunen olması gerektiği gibi değil.”

(Baş başa kalıyoruz: Álvaro Uribe, Savcılık tarafından resmen suçlanıyor; duruşma çağrısı resmileşti)

Eski başkan, usuli dolandırıcılık ve tanıklara rüşvet verme suçlarından sorumludur.

Fotoğraf:Özel dosya

Paylaşmak

Yorumunda eski başkanın çeşitli yayınlarına atıfta bulunuluyor. İlki söylediği bir video “Savcı Villarreal'i tehdit ettikleri yönünde mesajlar aldım zaten”sosyal ağlarda dolaşan.

Öte yandan Villarreal, Uribe'nin “şu duruma” dikkat çekmesi gerektiğini belirten bir açıklamayı paylaştığı tweet'ine atıfta bulundu. doktorlar Montealegre ve Perdomo ile doktor Villarreal arasındaki yakın ilişki, davanın savcısı. Doktorlar Montealegre ve Perdomo'nun idaresi sırasında, savcı Villarreal, San Gil, Santander savcılığının direktörlüğüne ve Bucaramanga Mahkemesi Ceza Dairesi nezdindeki savcı delegeliğine atandı.

(Görebilirsiniz: Bu, Barranquilla'da 'La Gata'nın oğluna yönelik saldırıyla ilgili soruşturmadan bilinmektedir)

Eski başkan Alvaro Uribe.

Fotoğraf:Mauricio Moreno. ZAMAN

Paylaşmak

Bu anlamda savcı şunları söyledi: “Saygı talep ediyorum”eski senatörün de “bu delegenin bu süreçte görevini yerine getirmediğine dair herhangi bir kanıtı, hatta özet delili” olup olmadığını sorguladı.

Jaime GranadosEski Başkan Uribe'yi savunan, hemen elini kaldırdı ve dinleyiciler arasında bulunanlara “bu iki oturum sırasında duruşmalarda yaşanan tartışmanın anlaşıldığını” söyledi ancak şunu söyledi: Villarreal'in kullandığı “üslup”u kabul etmedimbuna cevap veriyorum “Kesinlikle saygısızlıktı”.

(İzlemenizi öneririz: Salvatore Mancuso, Barranquilla'da 'la Gata'nın oğluna yapılan saldırıyı anlatıyor: 'Barış gündemine karşı bir saldırıdır')
Hakim, savcıya şunu söyleyerek tartışmayı kapattı: Bu tür sorular ofisinizin önünde sorulmamalıdır.eski başkana karşı yürütülen sürece odaklanılıyor. Buna ek olarak, sosyal ağlarda birçok suçlamanın dolaştığını, elindeki dosyanın düzenini koruması ve kendisini ilgilendirmeyen durumların bu dosyaya sızmaması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Villarreal şu sözlerle bitirdi:Bu ülkede her insanın hayatı ve kişisel bütünlüğü bu bağlamda tehlikededir.ve gerçek şu ki ben de böyle hissediyorum, daha fazlasını söylemeyeceğim.”

(Gördüğünüz gibi: Hakim, Berlusconi'den miras talebinde bulunan Cartagena'da yakalanan İtalyan'ı cezaevine gönderiyor)

Jaime Granados, eski Başkan Álvaro Uribe'nin savunma ekibinin bir parçası.

Fotoğraf:Zaman

Paylaşmak

Álvaro Uribe'ye yönelik resmi suçlamanın ardından taraflar önümüzdeki hafta delil niteliğinde keşif yapmak zorunda kalacak ve mahkemeye çağrılacaklar. duruşmaya hazırlık duruşması önümüzdeki 10, 11, 12, 17, 30 ve 31 Temmuz ile 1, 2, 5, 6, 8 ve 9 Ağustos için.

Carlos López – Justicia Editoryal – @CarlosL49 – [email protected]

Diğer Haber makalelerini okuyun: