'Vega Daza Klanı'nın son jetonunun düşüşünün ayrıntıları; gidiyordum dostum

Nessie

New member
Kimlik belgelerinin elinde bulunmadığına dair güvence verdi, Polisin onu bir kontrol noktasında gözaltına aldığı sırada.

(Sizi okumaya davet ediyoruz: ABD'nin Álvaro Córdoba'ya karşı mahkumiyetinin aydınlatıcı ayrıntıları)

Alberto Carrillo López böyle düştü. takma adı Komutan Thomas, Barranquilla'daki 'Vega Klanının' son simgesi olarak kabul ediliyor.

EL TIEMPO, yetkililerin kilit parça olarak değerlendirdiği bu adamın yakalanmasıyla ilgili ayrıntıları öğrendi En son Haziran ayında Villa Campestre'de (Barranquilla'nın Kuzeyi) meydana gelen katliamla ilgili yürütülen soruşturmalarda yüksek değere sahip bir hedef Vega Daza ailesinin çoğu üyesinin öldüğü yer.

(Oku: Dikkat: Silahlı Kuvvetler, Cauca'da muhaliflerin drone'dan atacağı 197 patlayıcıyı ele geçirdi)

Adli kaynaklar bu gazeteye şunları söyledi: Carrillo López, Kolombiya mahallesindeki Calle 74 ve Carrera 46 boyunca seyahat ederken tutuklandı. Atlantik başkentinin kuzeyinde.

Alberto Carrillo López, namı diğer Komutan Thomas.

Fotoğraf:Nezaket

Paylaşmak

“Araba kullanıyordum Ailesiyle birlikte lüks bir kamyon olan Toyota TLX'i kullanıyordu. Eskortsuz gittim Hiçbir belgesi olmadığını söylemesine rağmen biyometrik okuyucuyla kimliğini tespit edebildik” dedi kaynak.

O anda, Okuyucu, mavi genelgeli bir tutuklama emri olduğunu ortaya çıkardı. “Bu sipariş Dijín tarafından hemen onaylandı. hatta bu, Kasım 2023'te cinayet ve gasp amaçlı suç işlemeye komplo kurmak suçundan düzenlenmişti.

Yetkililerin onunla ilgili son hareketleri onun İspanya'da olduğunu gösteriyor.

Yakalandıktan sonra 'Komutan Thomas'.

Fotoğraf:Nezaket

Paylaşmak

“Çıktığına inanıyoruz Aralık ayında Roberto 'Beto' Carlos Vega Daza ve José Salazar'la birlikte. Arnavutluk gibi ülkelere seyahat ediyorlardı. Kaynak, Kosova, İspanya ve Türkiye'nin de 'Balkan Aşireti' ile ittifaklar kuracaklarını ancak aynı zamanda yetkililerden de kaçacaklarını söyledi.

Fakat, Yetkililerden gelen bir başka ipucu da, 'Komutan Thomas'ın, 27 Şubat'ta İspanya sahilindeki El Saler'de kaydedilen 'Beto' suçundan bir hafta önce Kolombiya'ya döndüğü yönünde.

Roberto Carlos Vega Daza Şubat ayında İspanya'da öldürüldü.

Fotoğraf:. EFE/Kai Forsterling

Paylaşmak

“Her şey gösteriyor ki 'Comandante' tüm işi elinde tutabilmek için 'Beto'yu satabilirdi” diyen kaynak, “bir gözetim şirketinin sahiplerinden biri” olacağını da sözlerine ekledi. Atlantico bölgesinde uyuşturucu kaçakçılığı ve gasp toplamayla ilgilenen suç teşkilatının hizmetinde olan kişi. “Müfettişliğin o şirketten ruhsatı geri çekmesini bekliyoruz.”

Takma ad Komutan Thomas arazi gaspı suçuna ilişkin bir şerh kaydediyorBiri mülke zarar vermekten, biri dolandırıcılıktan, biri de tehditten.

“Büyük ihtimalle yakalama, formülasyon ve güvenlik tedbirinin yasallaştırılmasına yönelik duruşmaların ardından Bogota'ya gönderilecek. Şu anda güvenliğinizi sağlamak için güçlü bir güvenlik bileşeni var ve tüm hareketlerini izliyoruz,” diye açıkladı kaynak.

İsa Blanquicet
Haber Başyazısı
X'te: @JusticiaET
[email protected]

Daha fazla Haber haberi: